Shpërndarja e televizorëve sipas segmenteve: pronësia e kësaj zgjidhjeje
Aktualisht tregu i pajisjeve televizive shpërndahet si më poshtë:
- Zgjidhjet Premium TV, nga ana tjetër, kanë tashmë një diagonale deri në 60 inç. Matrica është prodhuar duke përdorur teknologjinë kuantike dhe ka një rezolucion prej 4K. Ata padyshim kanë një opsion Smart TV. E gjithë kjo shton edhe më shumë vlerë.
Paketë
- TV me bazë në një sipërfaqe horizontale;
- kabllo energjie;
- panel kontrolli dhe një grup baterish për të;
- kartë garancie;
- udhëzues i plotë i përdorimit të letrës.
Specifikimet teknike. Akordues. Lidhja
90 W është vlera e konsumit të energjisë së Samsung UE40J5120AU. Shqyrtimet thonë se kjo është një vlerë mesatare. Diçka e pazakontë në këtë drejtim, kjo zgjidhje nuk mund të mburret. Ky televizor ka një sintonizues universal. Ai mbështet të gjitha formatet ekzistuese të transmetimit tokësor, duke përfshirë analoge dhe dixhitale. Në rastin e fundit, 2 formate mbështeten në nivelin e harduerit dhe softuerit: DVB-T dhe DVB-T2 më i fundit. Seti i komunikimit ka të gjitha llojet kryesore të portave, të cilat përfshijnë HDMI, USB, SCART, komponent dhe kompozit.
Tingull dhe video
Televizori LED Samsung UE40J5120AU është i pajisur me një matricë të cilësisë së lartë dhe një diagonale të madhe prej 40 inç. Shqyrtimet e pronarëve vërejnë cilësinë e përmirësuar të imazhit, e cila shfaqet në Full HD ose 1920x1080. Matrica në këtë rast është bërë duke përdorur teknologjinë TN + Film dhe aftësitë e saj për të parë filma ose shfaqje televizive janë më se të mjaftueshme.